10 suitsetamisest loobumise eelist

Article banner

Te teate, et suitsetamisest loobumine vähendab kopsuvähi ja südamehaiguste ohtu ning lisab teile eluaastaid, kuid head küljed ei lõppe sellega.

Kas teate, et Suurbritannias säästab keskmine suitsetaja loobumisel 2277,60 naela? Või et loobumine tähendab paremat seksi, rohkem energiat ja vähem külmetushaigusi?.

ÜLLATAVAD HEAD ASJAD, MIDA MITTESUITSETAJANA OODATA VÕITE

Pole vahet, kuhu te oma suitsetamisest loobumise teel jõudnud olete – kas olete seda käinud päevi, nädalaid või koguni aastaid –, sellest on teile palju kasu.


Lugege lähemalt 10 põhjusest
miks elu pärast loobumist on palju parem!

 
  1.   Sigarettidest loobumine laseb kergemalt hingata


Öelge suitsetaja köhale hüvasti. Uuringud näitavad, et üheksa kuu jooksul pärast loobumist paraneb kopsude töövõime kuni 10%. Te mitte ainult ei köhi vähem, vaid füüsiline pingutus muutub kergemaks, ükskõik kas tahate joosta maratoni või ronida trepist üles hingeldamata.

  1. Lõpetage suitsetamine ja teil on rohkem energiat.


Vereringe hakkab paranema 2 nädala jooksul pärast suitsetamisest loobumist. Kogu see lisahapnik teie kehas teeb pingutamise lihtsamaks ja annab teile palju energiat juurde. Suitsetamisest loobunud inimesed ütlevad, et nad väsivad vähem ja neil on vähem peavalusid. Pealegi tugevdab suitsetamisest loobumine teie immuunsüsteemi, mis aitab võidelda külmetuste ja gripiga.

  1. Jätke maha ja seks on parem.


Parem vereringe tähendab paremat seksielu! Mehed, kes suitsetamise lõpetavad, võivad saada tugevama erektsiooni, naised aga suurenenud tundlikkusest tingitud parema orgasmi. Kui olete üksik, võib loobumine aidata teil leida paremaid partnereid. Uuringud näitavad, et mittesuitsetajad on vastassoo esindajatele suitsetajatest kolm korda atraktiivsemad.

  1. Mittesuitsetamine parandab viljakust


Suitsetamisest loobumine tõstab teie viljakust – tugevdades naistel emakat ja meeste sperma kvaliteeti. Mittesuitsetajatel on lihtsam loomulikul teel eostamine, kuid ka katseklaasiviljastuse õnnestumine on tõenäolisem. Lõpetage suitsetamine ja vähendate nii nurisünnituste kui surnultsündide riski, samuti on teie laps suure tõenäosusega tervem.

  1. Lõpetage suitsetamine ja teie maitse- ning haistmismeel paranevad


Suitsetades hingate sisse enam kui 4000 keemilist ainet, neist paljud mürgised, mis nüristab teie haistmismeelt ja maitsetaju. Sigarettidest loobumise järel maitseb ja lõhnab teie toit paremini juba 1 nädala pärast.

 

Untitled-11
  1. Suitsetamisest loobumine annab noorema välimusega naha


Suitsetamine on üks peamisi vananemist kiirendavaid tegureid, mis põhjustab kortse, kanavarbaid ja vertikaalseid kurde huulte kohal. Kuna suitsetamine vähendab hapnikukogust veres, kipub suitsetaja nahk paistma halli ja kahkjana. Liiatigi lõhustavad sigaretisuitsus leiduvad toksiinid kollageeni, mis on vajalik naha pringi ja elastsena hoidmiseks. Loobuge suitsetamisest ja teie välimus paraneb peatselt – pealegi on teil tulevikus vähem kortse.

  1. Suitsetamisest loobumine annab ilusama naeratuse


Halvast harjumusest loobumine tähendab valgemaid hambaid ja paremat hingeõhku. Tubakas määrib hambaid ja on halva hingeõhu tähtis põhjus. Loobumisel väheneb ka igemehaiguste tõenäosus.

  1. Lõpetage suitsetamine ja elate kauem


Suitsetamisest loobumine lisab teile eluaastaid. Uuringud näitavad, et mehed, kes loobuvad 30. eluaastaks, pikendavad oma elu 10 aastat, need, kes loobuvad 60. eluaastaks, saavad 3 aastat lisa. Lisaks pikemale elule olete oma viimastel aastatel tõenäoliselt tervem ja liikuvam.

 

Pool kõigist pikaajalistest suitsetajatest sureb enneaegselt suitsetamisega seotud haigustesse nagu kopsuvähk, südamehaigused ja krooniline bronhiit. Pärast ühte suitsuvaba aastat väheneb teie infarktioht poole võrra.

  1. Jätke suitsetamine maha ja säästke raha


Keskmine Suurbritannia suitsetaja tarvitab 13 sigaretti päevas. Kui kulutate 20 sigaretiga pakile 9,60 naela, teeb see 189,80 naela kuus ja 2277,60 naela aastas, mille võiksite säästa. Sigaretid võivad peatselt muutuda veelgi kulukamaks.

  1. Suitsuvaba kodu on perele parem


Suitsetamisest loobumine ei tee head üksnes teile endale. Jätke suitsetamine maha ja sellega kaitsete ka enda kõrval elavate mittesuitsetajate tervist. Passiivne suitsetamine on eriti ohtlik lastele, kahekordistab nende hingamisteede infektsioonide ja astma riski, samuti kopsuvähi riski edasises elus.