e-sigaretid aitavad suitsetamisest loobuda

Article banner

E-sigaretid ja aurustid annavad nikotiini, kuumutades ja aurustades nikotiini sisaldavat lahust, kuid ilma suurema osa suitsetamise kahjulike mõjudeta.

Ei ole riskivaba

E-sigaretid ja aurustid pole siiski riskivabad, kuna nende tekitatud aurust on leitud mõningaid kahjulikke aineid, ehkki kontsentratsioon on sigaretisuitsuga võrreldes palju väiksem. Hiljutine Public Health Englandi sõltumatu ülevaade väidab, et e-suits on umbes 95% ohutum kui suitsetamine.

Kui efektiivsed

Tõendusmaterjali selle kohta, kui tõhusad on need suitsetamisest loobumisel, alles kogutakse. 2015. aasta ASH/YouGov Smokefree Britain Survey kohaselt kasutab Suurbritannias e-sigarette praegu 2,6 miljonit täiskasvanut. Neist umbes 1,1 miljonit on suitsetamisest loobunud, 1,4 miljonit aga kasutavad e-sigarettide kõrval ka tubakat edasi.


Teie loobumiskatse jaoks võib rolli mängida kasutatava e-sigareti tüüp, väidavad Londoni King’s College'i ja University College Londoni teadlased. Oma uuringus leidsid nad, et paagiga mudelite igapäevane kasutamine võib anda suitsetajatele loobumiseks parema võimaluse.

Suuremal osal e-sigarettidest ja aurustitest on erineva nikotiinisisaldusega kassetid ja isegi nikotiinivaba sigaretivedelik, seega peaks olema võimalik end nikotiinist võõrutada. Samas pole see meetod juhitav – erinevalt nikotiini asendusravist inhalaatorite ja plaastritega, mis pakuvad loobumiseks järkjärgulist meetodit. Pealegi tugevdab e-sigarett suitsetamisrituaali, mille murdmine võib olla raske.