Mõtlete päeva pealt maha jätmisest?

Article banner

Päeva pealt loobumine võib näida lihtsana ja mõnele inimesele sobib, kuid uuringud näitavad, et ainuüksi tahtejõule tuginemine pole suitsetamisest loobumiseks parim viis.

Tegelikult on päeva pealt loobumine kõige ebaefektiivsem loobumise viis. Igast 100 suitsetajast, kes ainult endale loodavad, jääb 12 kuu möödudes suitsuvabaks vaid kolm.

parandage oma loobumisvõimalusi võrreldes puhta tahtejõuga

Kui kaalute päeva pealt loobumist, on tähtis end vaimselt ette valmistada, kuna teil pole toeks suitsunälja vastu aitavaid nikotiini asendusravi (NRT) tooteid.

Oma loobumisvõimalusi puhtalt tahtejõule lootes saate parandada nii.


Enne loobumispäeva eemaldage kodust, töölt ja autost sigaretid ja tuhatoosid.

Valige loobumise kuupäev

Valige 2-3 nädala kaugusel olev loobumiskuupäev, nii et teil oleks aega end ette valmistada ilma motivatsiooni kaotamata. Stress võib suitsunälga tugevdada, seega valige oma kalendris rahulikum periood – mõned inimesed loobuvad näiteks pikal nädalavahetusel, puhkusel olles või haiglas. Samal ajal vältige seltskondlikke üritusi, mil kiusatus suitsetada on tugevam.


Hea mõte on öelda sõpradele ja perele, et jätate suitsetamise maha, nii saavad nad teile tuge pakkuda – ja hoiavad teid loodetavasti kiusatusest eemal!

Tehke endale selgeks oma suitsetamispäästikud

Nikotiini võõrutusnähud kipuvad kõige raskemad olema 2-3 päeva pärast viimast sigaretti ja vaibuvad siis järkjärgult umbes järgmise nädala jooksul. Need ajad, mil te tavaliselt sigareti järele haarate, on tavaliselt ka need, mil nikotiininäljale on kõige raskem vastu panna.

Kas suitsetate kõige rohkem kohvi kõrvale, tööpausil või sõpradega väljas olles? Olge valmis oma harjumusi muutma ja vältige vähemalt mõne esimese nädala vältel olukordi, mis tekitavad kiusatuse suitsetada.

Kuidas nikotiininäljaga toime tulla

Nikotiin on võimas sõltuvust tekitav narkootikum ja päeva pealt loobumine tähendab, et teil tekivad tugevamad võõrutusnähud kui NRT-toodete kasutamise korral.

  1. Pange oma loobumispõhjused kirja

Motivatsiooni üleval hoidmiseks pange oma loobumispõhjused kirja – ja lugege alati kui suitsunälg kallale tuleb.

  1. Abiks on ka tähelepanu kõrvalejuhtimine

Helistage sõbrale, hingake sügavalt, minge jalutama või lugege raamatut. Paaril esimesel päeval võivad nikotiini võõrutusnähud olla tugevad, kuid kui suudate suitsetamiskiusatusele vastu panna, peaks teie suitsunälg järgmise 2-3 nädala jooksul leevenema.

Päeva pealt või nikotiiniplaastritega

Kui olete proovinud päeva pealt maha jätta ja see ei õnnestunud, kaaluge nikotiini asendusravi kasutamist. Kliinilised uuringud näitavad, et NiQuitin plaastrite kandmine võib teie eduvõimalusi võrreldes üksnes tahtejõule tuginemisega kahekordistada.

NiQuitin plaaster annab ravinikotiini kogu päeva vältel, likvideerides suitsunälja juba enne kui see tekib. Kasutatuna 12-nädalase loobumisprogrammi käigus võimaldavad need nikotiini hulka organismis vähendada järk-järgult, mis teeb sigaretivaba eluga kohanemise talutavamaks. Eriti hea loobumisviis on kanda NiQuitin plaastreid, mis leevendavad suitsunälga pidevalt, ning kasutada NiQuitin Mini losenge ootamatu suitsunälja vastu.


Kahekordistage oma eduvõimalusi võrreldes
üksnes tahtejõule tuginemisega.