Mida teha, kui te loobumisel libastute

Article banner

Suuremal osal suitsetajatest kulub loobumiseks mitu katset – seega, kui libastute ja teete suitsu või kaks, pole te üksi.

Kui tegite paar suitsu, ei tee see teist veel suitsetajat – teil oli lihtsalt väike tagasilöök.

kui te libastute, pole te üksi

Selle asemel, et tunda end läbikukkununa, proovige mõista, miks tagasilöök tekkis ja kasutage seda kogemust, et jääda endale kindlaks uue kiusatuse saabumisel.

Pidage meeles, kui suudate suitsuvabana püsida kolm kuud, suudate tõenäoliselt lõplikult loobuda.

Säilitage positiivne hoiak

Vahel julgust kaotada on loomulik, kuid ärge ennast liialt nuhelge, see tekitab vaid negatiivset hoiakut. Kui tuju on vilets, on lihtne kasutada tagasilangust ettekäändena uuesti suitsetama hakkamiseks.

Ärge öelge, "Näh, ära rikkusin. Sama hästi võin ka ülejäänud paki ära tõmmata." Selle asemel tõmmake sügavalt hinge ja visake ülejäänud pakk minema – nii saadate oma alateadvusele tugeva sõnumi, et nüüdsest olete mittesuitsetaja.


Kiitke ennast nende paljude kordade eest, mil kiusatusele vastu panite – mis aitas teil siis tugevaks jääda ja kuidas seda tulevikus korrata?

Vaadake esmalt üle põhjused, miks te üldse suitsetamisest loobuda tahtsite, uuendage oma lubadust ja seadke uus loobumiskuupäev.

Püüdke mõista mis põhjustas libastumise

Igal suitsetajal on oma päästikud – olgu siis sisse harjunud rutiinid, ootamatud suitsunäljad või tööstress. Oma päästikute tundmine aitab kiusatusi vältida, kuid ärge muretsege, kui libastute – kasutage seda kui võimalust leida toimetulekustrateegiaid järgmiseks korraks.


Paljudele suitsetajatele on suitsetamine emotsionaalne tugi. Kui haarate sigareti järele masenduses, stressis või ärevana, mõelge teistele viisidele, kuidas tuge leida või teile muret tekitavate asjadega toime tulla.

Kas te näiteks saaksite teha oma pause teisel ajal, et vältida suitsu tegevaid kolleege? Kas saaksite mõne järgmise nädala jooksul vältida kohvi või sõpradega kõrtsiminekut? Kas saate hoida mõned NiQuitin Mini losengid ootamatu suitsunälja tarbeks?

Jätkake suitsetamisest loobumise abivahendite kasutamist

Kui kasutasite nikotiini asendusravi, näiteks NiQuitin plaastreid või NiQuitin losenge, ärge lõpetage nende kasutamist lihtsalt seepärast, et tegite paar suitsu.

Kasutage neid edasi ja peaksite märkama, kuidas suitsunälg aegamööda väheneb ja juhitavamaks muutub. Pidage meeles, NiQuitin Minis losengide või NiQuitin närimiskummi kasutamine aitab äkilise suitsunälja vastu, samuti ka NiQuitin plaastrite pidev kandmine.

Paljud suitsetajad teevad selle vea, et ei kasuta võõrutusnähtude ja suitsunälja kontrolli all hoidmiseks piisavalt ravinikotiini.


oluline on nende kasutamist jätkata ja võimalikult ruttu tagasi rajale saada.