Mis on sigarett?
Mis on sigarett? See väike valge pulgake võib tunduda süütuna – vaid pisut valget paberit, mille sees on purustatud tubakalehed, kuid ärge laske end lollitada. Igas sigaretis on terve keemiliste ainete kokteil, kus leidub formaldehüüdi, pestitsiide, tsüaniidi, elavhõbedat ja arseeni.
Samuti sisaldab sigarett nikotiini. Just see tekitab teis suitsuisu, kuid nikotiini mõju mõistetakse sageli valesti.
Nikotiini mõistetakse sageli valesti
“
Nikotiin on loodusliku päritoluga keemiline aine, mida esineb tubakalehtede niiskuses.
Nicotine
Kui süütate sigareti, see aurub ja kinnitub väikestele suitsuosakestele, mida te seejärel sisse hingate. Nikotiin satub ajusse ja sel on väga võimas mõju - see stimuleerib kesknärvisüsteemi, kiirendab pulssi ja tõstab vererõhku, tekitab teis lõdvestunud ja rahuliku enesetunde. Korduv ja pikaajaline kokkupuude nikotiiniga muudab aju struktuuri ning paneb teid sedasama nikotiinijoovet üha enam ja enam tahtma.
“
Kuigi nikotiin on tugevalt sõltuvust tekitav, on see suhteliselt kahjutu.
While nicotine is highly addictive, it is relatively harmless compared to the other chemicals in cigarette smoke. That’s why nicotine can be used therapeutically in nicotine
Kui tahate konkreetsemalt nikotiini kohta rohkem teada, klõpsakesiin
Süsinikoksiid
Sissehingamisel ja vereringesse neeldumisel seob süsinikoksiid end veres hemoglobiiniga ja takistab sellel piisava koguse hapniku kehas edasikandmist.
Vähem hapnikku mõjutab teie energiataset, naha välimust ja organite normaalset tööd. See võib kahjustada veresooni ja tõsta vererõhku, mis tekitab .
Tõrv
Tõrv on kleepuv pruun aine, mis määrib suitsetajate sõrmed ja hambad kollakaspruuniks. Kui te süüdatud sigaretti imete, satub tõrv kopsu. See katab kopse ning tõrv on ka tuntud kantserogeen, mis ergutab vähirakkude arengut kehas.
Muud kahjulikud ained
Muude tubakasuitsus leiduvate kahjulike ainete seas on:
- Benseen (kemikaal, mida kasutati bensiini tootmisel, kuni ilmnes, et see põhjustab leukeemiat ja teisi vähke)
- Ammoniaak (kasutatakse puhastusvahendites)
- Atsetoon ( leidub lahustites ja küünelakieemaldajates )
- Vesiniktsüaniid (mürkgaas)
- Kaadmium (akuhappe aktiivne komponent)
- Butaan (kasutatakse välgumihklite kütusena).