Nikotiini sõltuvus ja kuidas sellega toime tulla

Article banner

Nikotiinist loobumine – kas suitsetamist vähendades või sellest üldse loobudes – võib põhjustada hulga võõrutusnähte ja tugevat suitsunälga. Just see suitsunälg nõrgestab teie tahet ja võib panna teid taas sigareti järele haarama.

Kuidas tulla toime suitsunäljaga?

Kuidas võita nikotiini võõrutusnähtusid

Mõned inimesed suudavad suitsetamise maha jätta ja esimesed rasked päevad ja nädalad, mil nikotiin kehast välja läheb, vastu pidada. Teised eelistavad nikotiini hulka organismis vähendada järk-järgult nikotiini asendusravi abil, näiteks NiQuitin plaastrite ja pastillidega, mis teevad sigaretivaba eluga kohanemise talutavamaks.


Uuringud näitavad, et nikotiini asendustoodete kasutamine võib teie eduvõimalusi võrreldes üksnes tahtejõule tuginemisega kahekordistada.

Kontrollitud katsetes sai kinnitust NiQuitin plaastrite võime vähendada esimese kahe loobumisnädala jooksul nikotiini võõrutusnähtusid ja vähendada suitsunälja tugevust vähemalt 35%. Põhjus on selles, et plaaster vabastab ravinikotiini ajusse kogu päeva vältel, likvideerides suitsunälja juba enne kui see tekib.

Kuidas lõpetada suitsunälg

Nikotiini asendusravi on nikotiini saamiseks palju ohutum viis, kuna teie keha ei puutu kokku paljude sigaretisuitsus leiduvate kahjulike ainetega. Ja kuna plaastrid ning losengid sisaldavad sigarettidest vähem nikotiini, mis jõuab kehasse palju aeglasemalt kui suitsetades, on väga ebatõenäoline, et teil tekib neist sõltuvus.

Kui olete otsustanud loobuda, pakuvad NiQuitin plaastrid juhitavat ja järkjärgulist meetodit, mille abil nikotiini hulka oma kehas sujuvalt vähendada, kuni te seda enam ei vaja. Paljud leiavad, et plaastrite kombineerimine losengide ja ravimnärimiskummiga, mis ootamatut suitsunälga minutitega leevendavad, on loobumiseks parim viis. Kui tahate lihtsalt vähendada, aitavad NiQuitin losengid ja närimiskumm suitsunälga lõpetada ja vahet sigarettide vahel pikendada.

Ükskõik, kas toetute ainult oma tahtejõule või valitsete oma suitsunälga nikotiini asendusraviga, hea uudis on see, et suitsetaja aju retseptorid muutuvad taas normaalseks 6 kuni 12 nädala jooksul pärast lõpetamist.


Nikotiinisõltuvuse murdmine pole lihtne, kuid õige toega on see võimalik.