Nikotiini võõrutusnähud

Article banner

Olete täis otsustavust enda ja oma pere tervise (rahakotist rääkimata) nimel loobuma, kuid nikotiini võõrutusnähtudega toimetulek võib olla raske.

Teid aitab, kui teate, mida oodata

Kui teate, mida oodata, saate end vaimselt paremini ette valmistada ja endale igal sammul tuge leida – olgu siis suitsetamisest loobumise juhendaja leidmisega, nikotiini asendustoodete või sõprade ja pere näol.

Lühiajaliselt võivad suitsetamisest loobumise kõrvalnähud olla ebameeldivad, kuid kui esimestest rasketest päevadest üle saate, on uskumatu, kui palju paremini te end tunnete.

Me teame, et loobumine pole lihtne, kuid õige motivatsiooni ja toega on see võimalik.

Nikotiininälg

Tugev soov suitsetada on tõenäoliselt esimene asi, mida suitsetamisest loobumisel kogete. Nikotiin on tugevalt sõltuvust tekitav ja kui sellest ilma jääte, hakkab aju mässama, põhjustades suitsunälga. Nikotiininälg võib tekkida juba kaks-kolm tundi pärast viimast sigaretti. 

Suitsunälga on kahte tüüpi:

  • Esimene on pidev taustal olev soov suitsetada. Sellise suitsunälja tugevus väheneb järkjärgult mitme nädala vältel pärast suitsetamisest loobumist.
  • Teine on oodatav tugev himu sigareti järele. Sellise äkilise suitsunälja võib põhjustada rutiin, näiteks harjumus suitsetada pärast sööki või paari napsi järel, või kui tunnete end eriti õnneliku, kurva või stressis olevana. Ehkki sellise ootamatu suitsunälja sagedus kaldub aja möödudes vähenema, võib see ka mitu kuud pärast loobumist olla ootamatult tugev.

Nikotiiniplaastri kandmine viib teie vereringesse pidevalt ravinikotiini, aidates suitsunälga vältida juba enne selle algamist. Kiireks leevenduseks proovige nikotiini asendamise närimiskummi või losenge, sest need toimivad juba minutitega.

Ärevus ja vilets tuju

Ehkki tahate loobuda, on täiesti loomulik, et mõte elust sigarettideta teeb teid ärevaks. Mida kauem olete suitsetanud, seda raskem see on.

Püüdke ajastada oma loobumispäev nädalalõpule või puhkepäevale – pole vaja, et pingeline päev teie jõupingutused rikuks. Haiglasse minek võib samuti olla hea võimalus loobumiseks.


On tavaline, et tunnete suitsetamist lõpetades värinaid.

Nikotiiniplaastri kandmine võib seda ja teisi võõrutusnähte leevendada. Abiks võib olla ka see, kui oma tunnetest räägite. Liituge suitsetamisest loobujate rühmaga, helistage toetavale sõbrale või lobisege loobujast tuttavaga.

Ärevuse leevendamiseks tekib kiusatus teha üks suits – kuid pidage meeles, et just sigaretid tekitavadki teis selle tunde. Viige mõtted mujale kas jalutuskäigu, hea raamatu lugemise või kinoskäiguga. Kui mõned lähemad päevad vastu peate, läheb palju lihtsamaks.

Kui teil on pidevalt vilets tuju, võib abiks olla, kui räägite NHS tasuta suitsetamisest loobumise nõustajaga. Kui asjad ei parane, küsige nõu oma perearstilt.

Keskendumisprobleemid

Paljudel on nikotiinist võõrutamise ajal keskendumisraskusi.

Ärge olge enda vastu liiga karm ja kui tunnete, et see mõjutab teie tööd, otsige tuge ülemuselt või kolleegidelt. Sümptomid kestavad vaid mõne päeva – ja pärast seda olete suitsuvabana palju tervem, paremas vormis (ja jõukam).

Rahutus ja unehäired

Saite esimese päevaga suitsuvabalt ilusti toime, kuid öö saabudes hakkate tundma end rahutuna. Reibas jalutuskäik või mõned joogaharjutused võivad aidata ülearuseid pingeid maandada ja annavad parema une.

Neil, kes suitsetasid palju, võivad loobumisel tekkida luupainajad. Abiks võib olla 24-tunnine nikotiiniplaaster. Kui aga kahtlustate, et just plaaster võib põhjustada halbu unenägusid, on parem see ööseks ära võtta ja hommikul uus panna.

Kui unetus probleemiks osutub, rääkige oma apteekriga, kes võib soovitada retseptivabu uneravimeid, või pöörduge oma perearsti poole.

Peavalud

Peavalud on tavaline nikotiini võõrutusnäht, eriti loobumise teisel ja kolmandal päeval. Abiks võib olla klaas külma vett või väike tukastus. Hea mõte on kanda kaasas valuvaigisteid, näiteks paratsetamooli, nii olete ette valmistatud.

Muidugi hoiduge kiusatusest süüdata peavalu vastu sigarett – pidage meeles, suitsetamine ongi selle põhjus.

Kaalu kasv

Uuringud näitavad, et mõned (kuid mitte kõik) inimesed võtavad esimese 8-10 nädala jooksul pärast suitsetamisest loobumist kaalus kilo või paar juurde. Põhjus on selles, et nikotiin kiirendab ainevahetust ja toimib isuvähendajana, mis võib suitsetamisest loobudes põhjustada kaalu kasvu. Paari kilo juurde võtmine on siiski väike hind tohutu kasu eest teie tervisele ja välimusele.

Nikotiini asendus-närimiskummi või losengide kasutamine võib aidata suitsetamisest loobujal kaalu kasvu ära hoida. Kuna hoiate iga losengi suus kuni 30 minutit ja peate imema alguses mitu losengi päevas, ei kipu te arvatavasti näksima.

Kuidas NiQuitin aitab teid loobuda

Teame nii teadusuuringute kui suitsetajatega rääkimise põhjal, kui raske võib olla loobumine. Nikotiini võõrutusnähud võivad olla karmid – teil on vaja tõhusat toodet.

Teame ka seda, et kõik me olme erinevad. Seepärast olemegi loonud tootevaliku, mis annab teile paindlikkuse ja laseb valida, kui aeglaselt või kiiresti tahate suitsetamist vähendada või sellest loobuda.

Näiteks lihtsustab NiQuitin plaaster loobumiseks valmistumist, võimaldades esimese kahe kuni nelja nädala vältel suitsetada, kuni olete valmis sigarettidest täielikult loobuma.

NiQuitin plaaster on kliiniliselt testitud, vähendab nikotiini võõrutusnähte ja kahekordistab teie loobumisvõimalusi võrreldes ainuüksi tahtejõule tuginemisega. Kandes teie vereringesse kogu ööpäeva vältel ravinikotiini, aitavad need suitsunälga vältida juba enne selle algamist.

Kui teil tekib ootamatu suitsunälg või kui tahate vähendada suitsetatavate sigarettide arvu, võtke NiQuitin Mini losengid. Need toimivad kiiresti, vaid kolme minutiga, nii saate edasi minna ja päeva nautida.

Kuna NiQuitin plaastrite kuurid on mõeldud järkjärguliseks vähendamiseks, saate end neist sujuvalt võõrutada, kuni vajadus nende järele täielikult kaob.