Suitsetamine ja selle mõju raseduse ajal

Article banner

Kui tahate anda oma lapsele parima alguse eluks, on suitsetamisest loobumine tähtis. Raseduse ajal suitsetamine mõjutab last tõsiselt – suurendades nurisünnituse, enneaegse sünnituse, surnult sündimise ja hällisurma ohtu.

Anna oma lapsele parim algus eluks.

Suitsetamine raseduse ajal

Suitsetamisel tungib enam kui 4000 keemilist ainet sigaretist teie kopsu ja neeldub vereringesse, jõudes seejärel nabanööri kaudu lapse tillukesse kehasse. Üks neist ohtlikest ainetest on süsinikoksiid, mis piirab hapniku hulka veres. Hea hapnikuvarustus on teie lapse kasvamiseks ja arenguks hädavajalik ning hapnikupuudus sunnib lapse südant töötama palju suurema koormusega. Iga sigaret tekitab teie lapsel stressi.

Pärast sündi tekivad teie lapsel nikotiini võõrutusnähud, mistõttu ta võib olla rahutu ja tema nutu lõpetamine võib olla raske.


Kui teil on laps, võib tema läheduses suitsetamine põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. Teiste inimeste sigaretisuitsu sissehingamine põhjustab Suurbritannias igal aastal umbes 300 000 arstivisiiti ja 9500 haiglasse paigutamist.

RÄÄKIGE LOOBUMISVÕIMALUSTEST OMA ARSTIGA

Loobumine on küll tähtis, kuid enne nikotiini asendusravi toodete, näiteks plaastrite, kasutamist raseduse või rinnaga toitmise ajal, peaksite alati nõu pidama oma arstiga. Ideaaljuhul ei tohiks nikotiini raseduse ajal kasutada mingil kujul, kuid kuna nikotiini asendusravi annab tõenäoliselt vähem nikotiini (ja üldse mitte muid potentsiaalselt kahjulikke sigaretisuitsus leiduvaid keemilisi aineid), loetakse seda lapsele väiksemaks riskiks kui suitsetamise jätkamist. Teie arst leiab teie jaoks parima variandi.


enne nikotiini asendusravi toodete kasutamist peaksite alati nõu pidama oma arstiga