Suitsetamise mõju teismelistele

Article banner

Te teate, et suitsetamine ohustab tõsiselt teie tervist – kuid kas teadsite, et see võib kergitada teie kaalu, tekitada nahale plekke ja põhjustada tüdrukutel karvakasvu näol?

MIDA VAREM TE ALUSTATE, SEDA HULLEM SEE ON

Probleemid ei lõppe sellega – füüsiliselt vähem võimekana,
kollakate hammastega, halva hingeõhuga, habraste juuste ja halli, tuhmi nahaga.

Hea uudis on see, et teie keha võib mõnedest suitsetamise kahjulikest mõjudest taastuda – mida varem te lõpetate, seda parem.

Ükskõik, kas hakkasite suitsetama hiljuti või muretsete kellegi teise pärast, lugege teismeliste suitsetamise kohta edasi.

Untitled-16

Karvakasv näol tüdrukutel

Tüdrukutel, kes suitsetavad paki sigarette päevas, on mittesuitsetajatega võrreldes oluliselt suurem tõenäosus karvakasvuks näol. Nii väidab Wisconsini meditsiinikolledži uuring.

Teadlased usuvad, et suitsetamine suurendab meessuguhormooni testosterooni taset, mis omakorda põhjustab ülemäärase karvakasvu kätel ja näol.


Uuringud näitavad, et tüdrukud vanuses 16-24, kes suitsetavad, on mittesuitsetajatega võrreldes tõenäolisemalt ülekaalulised ning kalduvad vöökoha ümber lisa koguma.

Vilets füüsiline vorm

Suitsetamine kahjustab tõsiselt teie füüsilist vormi nii võimekuse kui vastupidavuse poolest, seda ka jooksuvõistlusteks treenivate inimeste puhul.

Hullem veel, suitsetamine võib aeglustada teie kopsude kasvukiirust. Tulemus? Kui teil juba ei ole raske füüsiliselt pingutada, siis varsti hakkab. Teismelistel suitsetajatel esineb õhupuudust peaaegu kolm korda tihemini kui mittesuitsetavatel teismelistel.

Vähem energiat

Suitsetajate vereringe on viletsam ja nende veres on vähem hapnikku, mis võib selgitada teie peavalusid ja seda, miks teil alailma tundub jõust puudu tulevat.

Untitled-15

Teadlased usuvad, et suitsetamine suurendab meessuguhormooni testosterooni taset, mis omakorda põhjustab ülemäärase karvakasvu kätel ja näol.

Viletsad juuksed ja nahk

Suitsetajad hallinevad ja kiilanevad tõenäolisemalt võrreldes mittesuitsetajatega. Samuti tekivad neil tõenäolisemalt plekid ja esinevad akneprobleemid, kuna suitsetamine nõrgestab vereringet ja suurendab infektsiooniohtu. Suitsetamine põhjustab ka kollaseid hambaid ja halba hingeõhku.

Asjad lähevad aga veel halvemaks. Suitsetajad vananevad mittesuitsetajatega võrreldes palju kiiremini ja tulemused pole just ilusad. Oodata on kanavarbaid, kurdusid suu .

Untitled-13

Maksab kena kopika

Te ei paneks ju kümnekat põlema, miks lasta siis raha suitsuna õhku? Keskmine Suurbritannia suitsetaja tarvitab 13 sigaretti päevas. Kui kulutate 20 sigaretiga pakile 9,60

Aju tegevuse häired

Suitsetamine ei suurenda üksnes vähi ja südamehaiguste riski, vananedes on sellel ka negatiivne mõju teie ajule. USA teadlased skannisid teismelistest suitsetajate aju ja leidsid, et mida tugevamas nikotiinisõltuvuses on teismeline, seda vähem aktiivne on nende prefrontaalkorteks – see osa ajust, mis suunab otsuste langetamist.


Kui arvukad negatiivsed küljed kokku liita,
jääb teha ainult üks otsus –
aeg on lõpetada!