Suitsetamise ohud

Article banner

Sigaretisuits sisaldab enam kui 4000 keemilist ainet, mille seas paljud on mürgised ja mõned võivad põhjustada vähki. Kui nikotiin on sigarettides see aine, mis teid sõltuvuses hoiab, on just need teised ained need, mis tõeliselt kahju teevad! Lugege lähemalt ohtlikest mõjudest kehale

Te teate et suitsetamine mõjub teile halvasti

Suitsetamise ohud

Cigarette smoke contains more than 4,000 chemicals, many of which are toxic and some that even cause cancer. While the nicotine in cigarettes is the thing that keeps you hooked, it’s these other chemicals that do the real damage!

Iga kord kui te suitsetate, tõmbate oma kopsu keemiliste ainete kokteili. Need satuvad seal teie vereringesse ja kanduvad igasse kehaossa. See muudab vere paksemaks ja teie arterid tõmbuvad kokku, vähendades sel moel hapnikukogust veres ja põhjustades omakorda pulsi kiirenemist. Üheskoos kahekordistavad need kahjulikud mõjud teil südamerabanduse või insuldi ohtu.

Hea uudis on see, et 12 kuud pärast loobumist on teie infarktioht poole võrra vähenenud. Kahe aasta pärast on teie infarktioht poole suurem kui mittesuitsetajal ja viie aasta pärast sama kui inimestel, kes pole kunagi suitsetanud.
Iga kord kui sigaretisuitsu alla tõmbate, sadestuvad teie kopsudesse tillukesed tõrvaosakesed ning hingamine muutub raskemaks.

Suitsetamise ohud teie kopsudele

Tõrv ei kata üksnes kopse, vaid ergutab ka kahjulike rakkude arengut kehas.

See paneb teid tootma rohkem lima, põhjustab hingeldamist, köha, suitsetamine suurendab mitmesuguste kopsuhaiguste, sealhulgas kopsuvähi riski.

Suitsetamine vähendab viljakust

Suitsetamine ei mõjutajuta üksnes teie oodatavat eluiga, see vähendab ka teie viljakust ja seksuaalset heaolu. Ühtlasi kahjustab see meeste spermat ja põhjustab impotentsust, mõjutab emakat ning võib vähendada naiste viljakust peaaegu kolmandiku võrra.

Suitsetamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata last ning põhjustada nurisünnitust, enneaegsust ja surnult sünde.

Suitsetamist lõpetada või sigarettide arvu vähendada pole kunagi hilja. Vaata, kuidas NiQuitin aitab teid sellega juba täna alustada!